Догляд за орхідеями виду феланопсис

Догляд за орхідеями виду феланопсис

Яка температура найкраще підходить для орхідей виду феланопсис?
Температура, при якій феланопсис нормально росте, повинна бути в діапазоні +18 - +30С. Для цвітіння необхідна помітна різниця денної і нічної температури. Літня середня температура приблизно +25С, зимова - +20С.

Яке місце найкраще підходить для квітки?
Феланопсис найкраще росте і розвивається в приміщенні, де є багато яскравого розсіяного світла. Для нормального розвитку орхідеї світловий день повинен тривати не менше 12 годин, тому коли природній день є коротким знадобиться штучне підсвічування квіточки. Найбільше феланопсисам подобається східне вікно. Також можна тримати і на західному вікні.

Як поливати феланопсис ?
Поливають квітку відстояною водою кімнатної температури. Визначається час поливу за станом корінців і грунту, якщо корінці насиченого зеленого кольору, значить квіточка полита, якщо корінці посивіли і грунт сухий і легкий, значить пора поливати. Поливають шляхом погруження вазонка в ємність з водою на час приблизно 10хв. Можна орхідею оприскувати, а також можна влаштовувати їй душ в теплій воді, але потрібно слідкувати, щоб водичка не потрапляла в центр розетки, а тим більше не застоювалась там (ризик загнивання). Якщо все-таки водичка попала в розетку, її потрібно салфеткою вимокати.

Яка вологість повітря потрібна для росту феланопсиса?
Вологість в приміщенні повинна бути в межах 50-80%.

Які добрива використовувати ?
Використовують спеціальні добрива для орхідей. Також можна використовувати добрива для квітучих рослин. Хороші результати можуть бути отримані з використанням добрива з високим вмістом азоту. Розчин готуйте з розрахунку в 2 рази менше ніж вказано на етикетці. Удобрювати не частіше ніж 1 раз на місяць.

Пересадка
Пересаджують орхідеї всередньому 1 раз в 2-3 роки взалежності від кількості коріння, бажано в спеціальний горшок для орхідей.

Що робити після того як орхідея відцвіла?
Є два способи обрізки відцвівших пагонів:
- Обрізати пагін над верхньою сплячою брунькою – цвітіння відбудеться швидше ніж при 2-ому способі.
- Обрізати пагін під нижньою сплячою брунькою – цвітіння буде мати правильну форму.
І продовжувати доглядати за нею як і під час цвітіння.